Svatební dort a cukroví

16
Září
2014

Sladké pokušení

Svatební dort tvoří nedílnou součást svatebního dne již od středověku. První svatební dorty podávané v Římě, byly bochníky pšeničného chleba. Chléb se během obřadu rozlomil nad hlavou nevěsty, jako požehnání mnoha dětí a dlouholetého života. Svatební hosté drobečky posbírali a snědli pro štěstí. Do dnešního dne se tato tradice zachovala, každý host by měl ochutnat alespoň malý kousek dortu, aby novomanželé i hosté měli štěstí. Další tradicí je uchování kousku svatebního dortu. Novomanželé po roce soužití tento kousek snědí, aby svazek vydržel.

Součástí každé svatby je již dnes tzv.Sladký bar nebo-li Sweet bar. Na vaše přání sestavíme sladký bar tak, aby si každý vybral, design sladkého baru vždy ladí do celého konceptu svatby. Dodáváme jako kompletní balíček při objednání svatebního dortu a cukroví, je v ceně zapůjčení vybavení                (podnosů, skleněných talířů, etažérů), dekorace a květinová výzdoba sladkého baru.

Tvar a chuť svatebního dortu, staletími prošel velikým vývojem. V dnešní době se cukráři předhání, kdo upeče chutnější a nádhernější svatební dort. Také svatební cukroví prošlo vývojem, svatební koláčky mnohdy nahradí různobarevné makronky nebo jiné cukrářské pochoutky.

– pomůžeme Vám vybrat tvar, barvu, přízdoby i chuť svatebního dortu  a svatebního cukroví

– spolupracujeme pouze s prověřenými dodavateli

– objednáme, zařídíme dovoz svatebního cukroví,  dortu na místo konání svatební hostiny

– pomůžeme Vám správně zkalkulovat množství objednaného cukroví, velikost svatebního dortu, počty svatebních koláčků a dezertů

 ukázky dortů a dezertů z dodavatelských cukráren více foto SVATEBNÍ DORT  a  SLADKÝ BAR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.